Kaş ekimi son yıllarda gelişen saç restorasyon teknikleri ile kaşlarının bir kısmını veya çoğunluğunu kaybetmiş kişiler için en doğal çözümü sunuyor.
Erkek ve kadınların estetik görünümüne katkıda bulunan, mimikleri etkileyip gözleri ön plana çıkartan ve yüz simetrisini belirleyen en önemli yapılarının başında kaşlarımız gelmektedir. Kaş şekli bozulmuş dökülmüş kişilerde kendinden emin duruşunu kaybedilir. Doğal görünümüzü tekrar kazanmak istiyorsanız kaş ekimi tamda aradığınız şey olabilir.

Kaş Dökülmesi Neden Kaynaklanır

  • Doğuştan gelen nedenler
  • Travmatik nedenler: Yanık, çarpma, kesik gibi nedenler
  • Kemoterapi gibi ilaç tedavileri yüzünden
  • Tıbbi, otoimmun veya kronik hastalıklar
  • Obsesif Kompulsif koparma, Trichotillomania olarak anılır
  • Normal yaşlanma sürecinden.

Kaş Resterasyonu

Kaşlarının doğal görünümünü kaybetmiş kadın ve erkekler için NeoGraft fue nakil yöntemi hızlı ve kullanışlı yöntemlerden biridir. NeoGraft kullanan Strip yöntemine kıyasla, daha hızlı ve daha kolay iyileşme sağlar. Dikişler veya yaralar yoktur ve ameliyat sonrası çalışma süresi daha azdır.
Genelde operasyon sürecinde tek kök barından folliküler tercih edilmeye çalışılır çünkü birden fazla uzayan greftler saç görünümde bozulmalara neden olabilir. çünkü bir greftten 4’e kadar saç uzayabilir. Saç kökleri saç derisindeki oksipital bölgeden alınır.

 

Kaş Tasarımı

Erkek ve kadınlarda yapılacak kaş ekimi biribirinden farklılıklar içerir çünkü estetik görünüm, estetik kaygılar, yüz şekli ve kaş yapıları biribirinden farklıdır. Kaşın orta üst kısmında ki kökler yukarı doğaru uzarken btinimne doğru gidrek eğilerek yanlara doğru uzayan bir çizgi izlerler. Kaşın ust kısmındaki kökler genelde hafif aşağı ve alttkilerde hafifçe yukarı bakacak şekilde ayarlanır böylece kaşın orta kısmına ve kaş şeklinde yeterli dolgunluğa ulaşılmış olur.

 

Kaş Ekimi Bir cerrahi Prosedürdür.

Kaş ekimi işlemleri kliniklerimizde lokal anestezi altında yapılan ufak çaplı bir cerrahi operasyondur. Kesiler ve işlem sayısı düşük olmasına ince detaylara çok dikkat eilmesi gereken bir operasyon olduğu için 3 ila 4 saat sürer. Cerrahınız operasyon öncesinde kaş çizgilerini işaretleyek açıları belirleyerek anatomik pozisyon ve simetriyi ayarlayacaktır. İşaretlemelerimiz ayrıca kaşın medialden lateral sınırlarına saçın yön değiştirmesini de gösterecektir.

Kaşlarınızı özetledikten sonra, bir ayna verilecek ve cerrahi prosedürü ilerletmeden önce tasarımınızı izleyebilme ve geri bildirimde bulunma fırsatı bulacaksınız. Yüz bölgelerinizi uyuşturmak için lokal anestetik aldıktan sonra, donör alanından kıl folikülleri çıkartarak cerrahi prosedürü başlatırız.
NeoGraft ile otomatik FUE, eski STRIP yöntemine kıyasla işlemin bu bölümünü daha kolay gerçekleştirir. NeoGraft ile otomatikleştirilmiş FUE, kafa derisinin verici alanından cerrahi bir neşterle küçük bir saç telini çıkarmak yerine verici alana tekli foliküler üniteleri 0.8 mm’lik bir punch biyopsisi ile kaldırır. Bu teknik bir yara izi bırakmaz ve dikiş kullanılmaz. Genel bir kural olarak, başınızın yanından kaş saçlarınızla mümkün olduğunca eşleşen saçları elde ediyoruz.
Tekli saç greftleri narin kaş alanlarında iyi çalışır, bu nedenle yerleşim hassasiyeti kritiktir. Doktorumuz saçların doğru yönü ve doğru açısı bakımından her folikül greftini titizlikle yerleştirmekle gurur duyuyor. Kemerin hoş bir yükselişinin oluşturulması veya mevcut kemerin zenginleştirilmesine dikkat edilir. Kişisel genetik ve iyileştirilmenize bağlı olarak, kaş tüyünüzün istenen yoğunluğunu birden fazla prosedür gerektirebilir. Genel olarak, her kaşta 150-250 greft yerleştirilir.

Operasyon Sonrası Bakım ve İyileşme

Kaş ekimi minimal bir cerrahi prosedür olduğu genelde 2 gün içinde işinize geri dönebilirsiniz. Hastalar genelde rahatsızlık duymaz veya çok hissederler. Sedesyon verilmezse operasyon sonra evlerine kendi başlarına dönebilirler. hastaların büyük çoğunluğu işlem sonrasında rahatsızlık duymaz ve ertesi gün işlerine dönebilecek durumdadır. Ancak tavsiye 2 günlük dinlemedir. Sürmeniz için antibiyatik içeren bir krem verilebilir bu bölgeyi yumuşatmaya da yardımcı olur. Bu yumuşatma iyileşmeyi hızlandırırken ayrıca kabukların daha rahat düşmesini sağlayacaktır.
Cerrrahiden sonra oluşacak kabuklar 10 gün içinde düşer.Ekilen kökler 3 ila 4 aylık bir süre boyunca uyku dönemine girer ve akebinde uzamaya başlar nihai sonuçların elde edilmesi 1 yıl kadar sürebilir.