Prp yöntemiyle birlikte uygulanan saç ekimi operasyonları oldukça başaralı sonuçlar vermktedir. Kişinin saç kalitesini, dolgunluğunu, hacmini arttıran bir yöntemdir. Prp doku ve cilt gençleştirmede de kullanılabilir.

PRP NEDİR (Platelet Rich Plazma)

Genel kanının kasine PRP bir kozmetik ilaç değildir. PRP olması gerekenden oldukça fazla trombosit barındıran, kişinin kendi doğal plazma sıvısı anlamına gelmektedir ve kişinin kendi kanından elde edilir.
Saç tedavisinde kişiden 10cc ölçeğinde kan alınır ve labratuar ortamında ayrıştırılarak kırmzı kan elde edilir. Elde edilen bu kırmızı kanda ki akyuvarların, trombositlerin, pıhtılaşma faktörlerinin ve PGF’lerin özel bir işlemden geçirilmesiyle PRP tedavisi için gerekli olan plazma hazırlanır. Oluşturulan plazma napaj yöntemi ile saç dökülmesinin başladığı ya da saç köklerinin zayıfladığı bölgeye enjekte edilmesi ile bu tedavi işlemi sonlandırılır.
P.R.P. tedavi yöntemi uzun yıllardır Avrupa ve Uzakdoğu’da uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uzmanlar saç dökülmesi sorunu yaşayan ve saçlarında incelme ya da seyrelmeler başlamış kişilere PRP tedavisini önermektedirler. Türkiye’de yeni uygulanmaya başlanan PRP tedavisi sayesinde saç yenilenmesinde çok ciddi etkileri gözlenmiştir.

PRP İle Saç Ekimi

Toplam 3 ayda ve her ay bir kez olmak üzere prp tedavisi ile saç ekimi işlemi hastane ortamında uygulanır.
Uygulamanın daha kalıcı olması için prp saç tedavisi sonrasında her yıl bir defa uygulanması yeterlidir.

Saç ekiminde Prp nin pozitif yanları

  • Ekilen saç köklerinin kalıcğınığını sağlamak
  • İyileşmeyi daha kısa sürede tamamlamak
  • Yeni ekilen saç köklerini güçlendirmek gençleştirmek
  • Saç kalitesini arttırmak
  • Saç dolgunluğu ve hacmini arttırmak

Ayrıca prp saç ekimi donör bölgesi yetersiz hastalar içinde umut kaynağı olabilmekte. Donör bölgede ki saç telleri ince veya sık değilse prp yöntemi bu saçları kalınlaştırıp sayısını arttırabilir ve toplanacak köklerin kalitesini arttırabilir. Böylece daha iyi bir sonuç elde etmiş olursunuz.