Saç ekimi fiyatı ile ilgili bilgi vermeden önce operasyon süreci ile ilgili kişileri aydınlarmak daha faydalı olacaktır. Öncelikle saç ekimi genelde erkek tipisaç dökülmesi yaşamış erkeklerde uygulanan bir prosedürdür. Bu tip saç dökülmesinde genellikle saç çizgisi kaybıyla başlar ve giderek açılır. 4 tip dökülme vardır. Bunlar birinci seviyede en düşükken en yüksek seviyede başın tepesinin komple açılmasıdır. Erkek tipi saç dökülmesinde genelde başın arkasında kalan kısımlar en son dökülür. Buralar genetik dökülmeye karşı dirençli bölgelerdir ve donör yani saç kökü bağışlayıcı alanı olarak kullanılırlar.

Diğer saç dökülmesi tipleri: Saç dökülmesi genetik olduğu gibi bir çok farklı faktörden kaynaklanabilir.

  • Beslenme düzensizlikleri: Demir ve b vitami, protein eksikliği başta olmak üzere…ve A vitamini fazlalığı
  • Kansızlık (Anemi)
  • İlaçlar: Kemoterapi tedaivisi,  Antideprasanlar,  kan sulandırıcılar gibi….
  • Endokrin ve Hormanal Bozukluklar: Hipertroid,  Polikistik over sendromu (Erkek ve dişi hormonlarındaki bir başka düzensizlik), Hamilelik
  • Stress
  • Fiziksel komplikasyonlar ve kozmetik ürünlerin olduğu deformasyon. Aşırı şekillendirme gibi
  • Yaşlanma

Bunlar saç dökülmesinin başlıca nedneleri olarak sayılabilir. Ancak durum geçici olabilir veya kalıcı devam edecek olabilir. Bir cerrah etik oalrak size operasyonu önermeden önce hastalığınız veya sorununuz hakkında saç muayenesinden gelen sonuçlar ile ilgili bilgi vermesi gerekmektedir. Yine cerrahi operasyondan önce varsa cerrahi olmayan etkili bir tedaviyi  sizin için önermelidir.

Saç Ekimi Bir prosedür Olarak Nasıl İşler

Saç nakli operasyonu fiyatlarını ööğrenmeden önce bir operasyonun işleyişi ve karmaşıklığı konusunda fikir sahibi olmalısınız. Eğer saç ekimi için ılımlı bir yaklaşıma sahipseniz ilk görüşme için randevu alabilirsiniz. Cerrahınız durumunuzu değerlendirecek operasyon için iyi bir aday olup olmadığınıza tamamen karar vermek için bir saç muayenesi isteyecek ve sizden geçmiş tıbbi bilginizi detaylıca öğrenecektir.  Cerrahi prosedür için uygunsanız estetik kaygılarınız göz önüne alınarak donör bölgelerin yeterliliği saçınızın yapısı incelenecektir. İstediğiniz görünüme kavuşmak ne kadar saç kökü gerekeceği bunların nasıl konumda ekileceği, operasyonda hangi tekniklerin (fue saç ekimi + prp) kullanılmasında fayda olduğu ve ekim işleminin nasıl yapılacağı tartılacaktır.

 

Ayrıca size size saç ekimiyle ilgili komplikasyonlar hakkında bilgi verilecek:

Her cerrahi operasyonda olduğu saçekiminde de bazı komplikasyon riskeleri vardır. Bunlar ağrı şişme morararma ve kanama, allerjik reaksiyonlar gibidir. Anca saç ekimi minial kesi içerdiğinden komplikasyon oranı neyseki çok düşüktür. Hafifi morarma ve şişme göz altlarında görülebilir ama kısa üsrede düzelecektir.

Ayrıca Saç ekimine has bazı komplikasyonlar vardır. Bunların başında şok dökülme vardır.

Cerrahınızla operasyondan sonraki görüntünüzün ne olacağını eğer operasyon beklentieleriniz karşılamaz ise neler yapılacağını tartışın.

 

Saç Ekimi Fiyatı Nasıl Belirlenir.

Fiyatlar klinikten kliniğe  hatta cerrahtan cerraha bile farklılık gösterecektir.  Operasyonda hangi tekniklerin kullanılacağı ne kadar saçın  ne şekilde ekileceği gibi bir çok faktör fiyatları belirler.

Yukarıda operasyonun ciddiyetini ve karmaşıklığını anlamanız için detaylı bilgiler verdik. Bu burunuzu görmeden bir hastanenin size burun ameliyatı için fiyat vermesinden daha zordur. Bu yüzden ücretlendirme için ücretsiz muayenemize beklemekteyiz.