Saç Ekimi Klavuzu

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Saç ekimi teknikleri saç dökülmesi sorununun giderilmesinde giderek popüler hale geliyor. Saç dökülmesinin önüne geçememiş bir çok insan eskiden cerrahi müdahelerden kaçınır ve protez saç peruk veya boya gibi geçici sorunu çözmek yerine maskeleyen seçenekler kullanırdı.
Fakat teknolojinin ilerlemesi ve cerrahi tekniklerin son drece başarılı sonuçlar vermesiyle birlikte saç ekimi bunların yerini almaya başladı. Bnunu nedeni tekniklerin önemli ölçüde olgunlaşması, sürekli gelişmeye devam etmesi ve başarılı sonuçlar sağlaması ve kişileri doğal saçlarına kavuşturmasıdır. Saç ekimi konusunda Türkiye’de dünya çapında popüler ülkelerin arasında gelmektedir.
Ancak saç nakli operasyonlarında doğal bir görünüm kazandırma da ve iyi sonuçlar almada cerrahın yetenekleri son drece önemlidir.
Estetik İstanbul olarak konusunda uzmanlaşmış kendisini sürekli yenileyen ve geliştiren yetenekli cerrahlarımız ve uzman kadromuz ile 8 senedir üstün hizmet anlayışımızla sizlere kaliteli kozmetik sonuçlar kazandırıyoruz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][mc_icon style=”hexagon” hexagon_style=”light” icon_feature=”chat” title=”Saç Ekimi Operasyonu nasıl Yapılır”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Normal şartlarda genel anestezi gerektirmez ve lokal anestezi ile ayakta tedavi diye tabir edilen tedavi süreciyle gerçekleştirilir. Buradan çıkaracağınız sonuçta minimun bir invazive sahip olmasıdır yani cerrahi kesileriniz minmun düzeyde ve kanamada olacaktır.
Bununla birlikte oldukça uzun süren bir prosedürdür. Gidilen yaklaşıma bağlı olarak ekilecek greft sayısıda dahil olmak üzere 3 ila 10 saat arası sürebilir. Ancak hastanın bu süreçten olumsuz etkilenmemesi için operasyon seanslara bölünecektir.
Saç ekimini mantığı oldukça basittir; Erkek veya kadın donör bölgeden (Donör bölge dökülmeye karşı dirençli sağlıklı saçların bulunduğu yerledir. Genelde başın arka kısmında kafanın tam ortasındadır.) zarar verilmeden alınarak, dökülerek kelleşme veya seyrelme yapılmış alanlara implante edilmesidir. İmplante edilen kökler kendi doğal döngülerinde burada büyümeye başlayacakladır.

Tabiki mantıksal olarak basit olan bu süreç pratikte son derece yetenek isteyen ince bir cerrahi prosedürdür. Saç köklerinin yapısının toplanırken zarar görmemesi, uygun ve sağlıklı köklerin seçilmesi. Ekilecek alanlarda doğal bir görünüm, yön kazandırılması cerrahın yetenekleri ve tecrübesiyle sabittir.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][mc_icon style=”hexagon” icon_feature=”book” url=”#” url_target=”same_window” title=”Saç Dökülmesi Tedavisi mi yoksa Saç Ekimi mi?”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Saç Dökülmesi Tedavisi mi yoksa Saç Ekimi mi?

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]Bu sektörde gerçekten milyon dolarlık soru diye tabir edilen sorulardandır ve cevap genellikle herkes için aynıdır. Etik bir cerrah eğer uygun görüyorsa öncelikle size tedaviliri önermelidir. Bunların başında alopesi denilen erkek tipi saç dökülmesinin sürecinin yılları aşmasıdır. Eğer erken yaşta saç ekimi operasyonu olmayı düşünüyorsanız saç resterasyon uzmanının durumunuz iyi değerlendirmesi gereklidir. Çünkü Androjen hormonuna duyarlı saç kökleriniz saç ekiminin sonuçlarını etkililemesine neden olabilir.

İkinicisi herhangibi bir cerrahi müdahaled eolduğu gibi bunda da ilk önce alternatifleri kullanmanız önerilebilir. PRP Propecia (Finasteride) ve Rogaine (Minoxidil) gibi başarılı saç dökülme tedavilerini denemeniz istenebilir. Nedeni ise çok basittir saç dökülmesini azaltmak, durdurmak ve saç kalitesini arttırıp daha iyi bir dolgunluk kazandırmaktır. Bunlar yapıacak saç ekimi operasoyunun başarısınıda doğrudan etkileyecek işlemlerdir.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator style=”dashed”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][box_header title=”Saç Ekimi Teknikleri” type=”h2″ bottom_border=”1″ animation=”0″][dropcap label=”Ş”]u anda dünya üğzerinde öncelikle tercih edilen Fue saç ekimi veya Fue saç ekimi tabanlı tekniklerdir. Estetik ist olarak kullandığımız teknikler aşağıdadır. Hangi tekniği istediğinize karar vermden önce ön saç muayenesine gelebilir ve cerrahımızdan fikir alabilirsiniz.[/dropcap][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][mc_small_slider images=”3226,3227,3228″ features_images_loop=”1″ hover_icons=”1″ autoplay=”0″ scroll=”1″ duration=”750″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mc_carousel animation=”0″ carousel_images=”3575,3576,3574″ features_images_loop=”1″ hover_icons=”1″ autoplay=”0″ scroll=”1″ duration=”500″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][box_header title=”Folliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) ” bottom_border=”1″ animation=”0″][vc_column_text]Saç ekimi ile ilgili araştırmalar yaptığınızda bu yöntemle sıklıkça karşılaşmışsınızdır. Size yeni çıkmış bir teknik gibi gelebilir fakat 2002 den beri uygulanan bir tekniktir. Ancak bu yöntem kendi içinde sürekli gelişmiş ve olgunlaşmıştır. Cerrahlarda bu konuda zamanla uzmanlaşmışlardır. Az invizyon sayesinde genelde başın arka kısmından fue araçları (saç kökünün toplayan özel bir araçtır ucu 0,7mm den incedir) ile dağınık bir şekilde toplanabilen kökler toplanır. Bu köklerden 1 ila 4 arası saç teli uzayabilir. Nakil işlemi için temizlenmek üzere özel bir sıvıya yerleştirilir. Kökler bu süreçten sonra ekim için hazırdır. Fut yönteminde ki gibi başlın arkasında bir kesi gerektirmez. İyileşme süresi daha kısadır. FUE Daha fazla ayrıntıya bakmak için tıklayın
Fue Saç Ekimi[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][box_header title=”PRP Saç Ekimi” bottom_border=”1″ animation=”1″][vc_column_text]Prp sanıldığının aksine kozmetik bir ilaç değildir. Kişinin kendi kanından üretilen bir mikro serumdur. Saç büyümesini ve iyileşmesini hızlandırır. Saç ekimiyle bilikte cerrahınız size bu işlemi önerebilir. Oldukça iyi sonuçlar vermektedir[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][box_header title=”Robotik Saç Ekimi (Artas)” bottom_border=”1″ animation=”1″][vc_column_text]Estetik İstanbul olarak daima yenilikçi ve öncü hizmet anlayışına sahibiz. Gelişmiş teknolojileri sektörde yenilikleri yakından takip ederek ekibimize bu konularda sürekli eğitim aldırmaktayız. Robotik sça ekimi konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahibiz.
2011 yılında saç ekiminde önemli gib gelişme ortaya çıktı .ARTAS olarak bilinen Robotik FUE sistemi tanıtıldı ve FUE ekstraksiyonu ve transplantasyon prosedürünü otomatik hale getirebileceği gösterildi. Anca unutmamak gerekirki robotik saç ekiminde tek başına aletin bir cerrahın yerini tuması mümkün değildir. Burada önemli olan cerrahın yetenekleri ve robotu kullanmada ki kabileyetleridir. Robot cerrah için yardımcı bir araçtır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]