Sakal bıyık ekimiyle daha erkeksi bir görünüme kavuşmanız ya da bu bölgerde düzeltme, sıklaştırma yaptırabilirsiniz.

Sakal ve bıyık ekimi nedne yaptırlır: Size bu operasyonu düşünmeniz için bazı nedneleri sıraladık.

  • Yüzünüz size çocuksu geliyor ve daha erkeksi bir görünüm istiyor olabilirsiniz.
  • Köse cildiniz varsa ve bu görünümden sıkıldıysanız farklı şeyler denemek istiyorsanız.
  • Bıyık veya sakalınız darbe yanık veya diğer koşullardan oluşan düzensizlikler varsa.
  • Sakalk veya bıyıklarınızın görünümünü düzeltmek sıklaştırmak istiyorsanız
  • Sakal veya bıyık ekimi için iyi bir adaysınız demektir.

Bıyık ve Sala Ekimi naıl yapılır?

Bu operasyon hastanemizde fue yöntemiyle yapılmaktadır. Gereke kıl kökleri uygun bölgelerden fue iğnesi ucu yaklaşık 0,6mm den küçük bir kanul barındıran iğneyle alınır. Alınan kökler cerrahın ve sizin tercih etiğiniz estetik unsurlara göre çizilerek belirlenmiş alanlara ekilir

Bir seansta uygun bir görünüm yakalamak için 3 bin kök kıl ekilebilir. Sakal veya bıyık ekilen alanda ekimden hemen sonra ekim esnasında kullanılan iğnelerin batırıldığı yerden çıkan kan pıhtısı sebebiyle koyu kırmızı bir görünüm olur ve ilk banyoda temizlenir.

Sakal ve bıyık ekilen bölge 24-48 saat sonra yıkanır yıkamayla pıhtılar temizlendiği için ekilen sakallar görünür hale gelir ve 2-3 günlük sakal görüntüsü oluşur. Ekilen sakalın vücut tarafınndan daha iyi beslenmesi için ekim alanında kanlanmada artış olur buna bağlı olarak kıl diplerinde 2-3 gün içinde sivilce benzeri küçük kırmızılıklar olur bu hafif kırmızı görüntü 1-2 haftada kaybolur ve normal görütü oluşur.

Fiyatlar nelerdir?

Operasyonun düzeyine alıancak ve ekilecek kök miktarlarına göre değişiklik göstermektedir.
Fiyat almak için hastanemizden ön muayene için randevu alabilirsiniz.

Ekim işlemi sakal, bıyık ve favorilerin doğal bör görünümle oluşturulması veya restore edilmesi işlemlerini kapsamaktadır. Bu ekim işlemlerin tümüne yüz kılları resterasyonu da denir.

Bıyık, Sakal Ekimi Genel Bakış

Nakil işlmeleri yüz bölgesinde sakal olmayan yada seyrek olan bölgele re uygulanabilir. Restorasyon ve görünümde düzenlenemeler yapılabilir yada yara izi gibi izler kapatılabilir.
Yüz tüylernin olmaması veya kaybedilmesi çeşitli nedenlerden ortaya çıkabilir. En geneli genetik faktörlerdir. Bunun dışında lazer epilasyo, elektroliz, ameliyat sonucu oluşan yanıklar veya izler sonucu veya komplikasyon ve yaralanmalar sonucu kayıplar yaşanabilir.
sakal ve bıyık ekim işlemleri küçük bir alanı doldurmak belirli bir yeri gizlemek, estetik bir hedef yakalamaktan tutunda tam bir sakal bıyık oluşturmaya kadar genişletilebilir. Dolgunluğun artması istenilen alanlara da uygulanarak daha gür bir sakal elde edilebilir buna sakal sıklaştırma ekimi denir.
Ekilecek greft sayısı bu işlemlere göre ve kişinin biyolojik fiziksel yapısına değişiklik gösterecektir. Aşağıda verilen rakamlar bu yüzden genel rakamlardır.
Bıyık için genelde 350 ila 500 greft
Keçi sakalı denilen çene bölgesine uygulanacak sakal için 600-700 greft
Favori için 200 ila 250 greft
Çok yaygın olmamakla birlikte, bazı hastalar, çok kalın bir yoğunluk arzu ediyorsa, ilave greftleri nakletmek için ikinci bir prosedür gerektirebilir.