Öncelikle traşsız saç ekimi ne demek onu anlatmak gerekirse. Klasik fue yöntemlerinde saç köklerinin daha rahat alınması için donör bölge traş edilir. Eğer saçlarınız uzunsa ya da bir saç stiline alışmışsanız bu insanlar için özellikle kadınlar için büyük sorun teşkil ederdi.
Bilhassa Fut yani şerit hasadına göre fue yönteminin dezavantajlarından sayılırdı. Çünkü fut yönteminde saçların tıraşlanmasına gerek kalmazdı.

Traşsız Saç Ekimi avantajları

  • Bir çok insan kafasının tıraş eidlmesine sıcak bakmazlar bu teknikte saçların kazınmasına gerek olmadığı için rahat edeceksiniz.
  • Saç stilinizi tarzınızı bozmadan saç ekimi yaptırabilirsiniz
  • Donör ve ekim yapıalcak alanda ki operasyon izlerini uzun saçlarınız ile gizleme imkanına sahip olursunuz.

 

Traşsız Saç Ekiminin Dezavantajları

Ekim yapıalcak alan eğer büyükse traşsız saç ekimi operasyonu iki taraf içinde yorucu olur ve önerilmeyebilir.
Nedenleri ise:

  • Daha iyibir estetik sonuç almak,
  • Daha detaylı ve elverişli çalışabilmek
  • Sonuçların daha iyi olmasını sağlamak
  • Hijyen ve steril ortamın sağlanması
  • Ekim yönünün yani saçların doğal uzama yönünün daha iyi görülüp ayarlanması sağlanabilir.

Traşsız Saç Ekimi İyileşme Süresi

İyileşme süresi ve prosedürü standart fue saç ekimi yöntemleriyle aynıdır. Fakat ekim yapılan alanın ve doör bölgenin daha iyi gizlenmesi anlamına gelir. Saç ekiminde sonraki iyileşme döneminde ortaya çıkan kabuklar 8 ila 10 gün içerisind edökülmeye başlar. Kişiden kişiye değişmekle birlikte ekim yapılan kökler 3 ay içerisinde tekrar uzamaya başlayacaktır ve bir yılın ardından saçlar nihai görünümüne kavuşacaktır.

Traşsız saç ekimi fiyatları

Standart yönemlerin aksine süreç daha titiz ve yorucu bir çalışma gerektirdiği için fiyatlar daha yükske olabilir. Fiyatları kişinin biyolojik durumu ekilecek saç adedi nerede ve nezaman ekielceği gibi bir çok faktör etkiler. Bu yüzden fiyat lamk için kliniğimize bekliyoruz.

Kadınlar Traşsız Saç Ekimini Daha çok ediyor; Bu ekim yöntemini saçlarını sıklaştıracak veya açılmış alanları kapatacak kadınlar daha çok tercih ediyor. Saçlarını kısaltmak sonra uzamasını beklemek kadınlar için saç ekimi konusunu çok daha sıkıntılı bir konuma getimekteydi. Ancak şimdi saç stillerinden kayıp vermeden saçlarını ektirebiliryorlar.